• گز بدون گزانگبین:
  عبارت است از فرآورده ای،‌که از عمل آوری آب، شکر، گلوکز مایع و انواع مغزها مثل: مغز پسته،‌مغز بادام،‌مغز فندق و هم چنین سفیده تخم مرغ، گلاب،‌ عرق بیدمشک و … به دست می آید و به صورت آردی، لقمه­ای، سکه ای، برشی و …،‌تولید شده و در بستری از آرد یا پوشش های مجاز خوراکی یا سینی،‌بسته بندی و عرضه می گردد.
 • گز بدون گز انگبین آردی:
  گز بدون گز انگبین آردی گزی است، که در موقع پرداخت (شکل دهی) به شکل های مختلف مانند مربع، دایره و … در آمده و در موقع بسته بندی در بستری از آرد قرار داده می شود.
 • گز بدون گز انگبین لقمه ای:
  گز بدون گز انگبین لقمه ای گزی است، که با استفاده از دستگاه های ویژه برش،‌ به صورت قطعات تقریباً منظم و هم شکل در آورده شده و در پوشش های مجاز خوراکی،‌ پیچیده شده باشد.
 • گز بدون گز انگبین سکه ای:
  گز بدون گز انگبین سکه ای گزی است، که در اندازه های کوچک (شبیه سکه) پرداخت (شکل دهی) گردیده و سپس در بستری از آرد قرار داده شده باشد و یا اینکه در پوشش های مجاز خوراکی بسته بندی گردیده است.
 • گز بدون گز انگبین برشی (مغز نما):
  گز بدون گز انگبین برشی گزی است،‌که با استفاده از دستگاههای ویژه برش به شکل های مختلف، برش داده شده باشد.
 • بار ساده:
  عبارت است از مخلوطی از آب،‌ شکر و گلوکز مایع،‌که در یک ظرف بزرگ بوسیله حرارت دادن عمل آورده شده باشد.

مواد تشکیل دهنده

از جمله مواد مورد نیاز برای تهیه گز می توان به آب، شکر، گلوکز مایع، سفیده تخم مرغ و انواع مغزیجات اشاره کرد. همچنین می‌توان از گلاب،‌عرق بیدمشک،‌ عسل،  ترنجبین، شیر خشت، هل، زعفران، کاکائو، میوه نیز در صورت تمایل استفاده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *